Dlaczego inwestycja w fotowoltaikę się opłaca?

Data dodania: 16-03-2020

Zastanawiają się Państwo nad kupnem instalacji fotowoltaicznej, ale występują wątpliwości, czy na pewno będzie to opłacalne? W kilku prostych punktach postaramy się przekonać Państwa, że tak, jak najbardziej!
 

  1. Nie jest to droga inwestycja.

Początkowo może wydawać się, że wybór tego rodzaju produkcji energii jest kosztowny. Nic bardziej mylnego. Choć kwota, jaką trzeba włożyć, nie należy do małych, to szybko zwraca się na przestrzeni lat. Energia słoneczna nie wymaga opłat, jest dostępna powszechnie i będzie regularnie, miesiąc po miesiącu, pomniejszać nasze rachunki od elektrowni. Co za tym idzie, cała instalacja powinna się zwrócić mniej więcej po 5-10 latach od jej zakupu.

Odejmijmy od tego dodatkowo dofinansowanie z programu „Mój prąd” (więcej informacji o programie znajdą Państwo tutaj) oraz fakt, że koszty energii produkowanej w inny sposób mogą ulec wzrostowi, a okaże się, że pieniądze z inwestycji wrócą do nas jeszcze szybciej.
 

  1. Montaż jest dostosowany do potrzeb i możliwości Klienta.

Instalacja może zostać zamontowana zarówno na dachu budynku, jak i na ziemi. To znaczy, że nawet gdyby powierzchnia dachu nie była odpowiednia do tego typu instalacji, to bez problemu możemy ją umieścić na wydzielonej części działki. Oczywiście bezpieczeństwo czy tereny należące do okolicznych mieszkańców nie zostaną w żaden sposób zakłócone.
 

  1. Jest to rozwiązanie ekologiczne.

Panele fotowoltaiczne nie wymagają paliwa czy innych szkodliwych substancji do działania. Opierają się na pobieraniu odnawialnej energii z promieni słonecznych, więc ich używanie jest w 100% zgodne z zasadami dbania o środowisko. Co więcej, podczas pracy nie wydają nadmiernego hałasu, dzięki czemu idealnie nadają się do terenów zarówno miejskich, jak i wiejskich.
 

  1. Nie jesteśmy uzależnieni od dostaw prądu.

Jako zwykli mieszkańcy nie mamy niemalże żadnego wpływu na cenę energii elektrycznej produkowanej przez zakłady. W związku z tym, na wypadek gdyby jej cena drastycznie wzrosła, bylibyśmy zmuszeni opłacać większe rachunki.

Montaż własnej instalacji fotowoltaicznej eliminuje te problemy. Wystarczy słońce na horyzoncie, a panele cały czas będą produkować tak niezbędną do codziennego życia energię, jednocześnie nie uzależniając nas od proponowanych przez dostawców warunków. Czy to czajnik służący do podgrzania wody na poranną kawę, czy telewizor mający ukoić nas po pełnym pracy dniu, czy komputer do celów rozrywkowych lub przejrzenia wiadomości ze świata – wszystkie te urządzenia możemy zasilać sami, bez ingerencji „cudzego” prądu.
 

  1. Niskie koszty utrzymania i długi okres gwarancji.

Do 30 lat – taka gwarancja obejmuje dostępne w naszym sklepie internetowym panele fotowoltaiczne. Jest to ogrom czasu, toteż nie ma co obawiać się o to, że świeżo zamontowana inwestycja zepsuje się już po kilku miesiącach i będzie wymagać ponownego włożenia tej samej ilości pieniędzy. Warto również zaznaczyć, że choć konstrukcja paneli nie należy do najprostszych, to składają się one ze stosunkowo niewielkiej liczby elementów ruchomych, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że wizyty mechaników staną się u nas codziennością. Instalacje fotowoltaiczne są tworzone z myślą o wysokiej wytrzymałości i samowystarczalności, tak żeby służyły Klientom długo i bez potrzeby ciągłej wymiany składowych.
 

Czy warto się zastanawiać?

Według nas zdecydowanie nie. Pieniądze, jakie trzeba włożyć na początku, nie należą do małych, ale jak wypunktowaliśmy w powyższym artykule, błyskawicznie zwracają się, właściwie z dnia na dzień. To inwestycja przyszłościowa, uniezależniająca nas od zewnętrznych dostawców i pozwalająca na własną, w pełni ekologiczną produkcję energii. To również dawanie dobrego przykładu naszej rodzinie i podopiecznym, że ochrona środowiska nie zawsze wiąże się z większym obciążeniem finansowym. Czasami jest wręcz przeciwnie – to tańsza opcja. Tak jak w tym przypadku!

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Zapisz się do NEWSLETTERA i nie przegap żadnej OKAZJI!Zapisz mnie
Newsletter
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
© 2022 Mariall. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl