Obalamy mity na temat programu "Mój prąd"!

Data dodania: 02-03-2020

Po internecie krąży mnóstwo błędnych teorii na temat dotacji „Mój prąd”, dlatego przed zainstalowaniem fotowoltaiki w swoim domu warto poddać je weryfikacji. Świadomi, że znalezienie właściwych informacji może nie być takim prostym zadaniem, wychodzimy Państwa oczekiwaniom naprzeciw i sporządzamy zwięzłe, acz treściwe jej podsumowanie.
 

Mit 1. Tylko instalacje powyżej 30 000 złotych podlegają dotacji.

Nie jest to prawda, choć w tym przypadku lepiej byłoby napisać – może nie być to prawda. Dofinansowaniu podlegają bowiem instalacje o mocy 2-10 kW, jednak koszt ich założenia jest już zależny wyłącznie od kupującego. Z pewnością są firmy, u których 2 kW kosztuje właśnie 30 000, niemniej u nas ta kwota jest znacznie mniejsza.

Dotacja zwraca do 50% kosztów instalacji, ale nie może być to liczba większa niż 5 000 zł w ramach jednego projektu.
 

Mit 2. Trzeba posiadać własną firmę, aby skorzystać z dotacji.

Ponownie nie jest to prawdziwe stwierdzenie. Choć posiadanie firmy nie przeszkadza w uzyskaniu dotacji, to mogą po nią sięgnąć także ludzie nieprowadzący działalności gospodarczej. Program „Mój prąd” przewiduje bowiem dofinansowanie, jeśli osoba fizyczna spełnia poniższe 2 warunki:

  • zamontowała instalację fotowoltaiczną w celu produkcji prądu na potrzeby własne,
  • zawarła umowę kompleksową z zakładem energetycznym, zakładającą dołączanie do sieci energii elektrycznej produkowanej przez nią.

Jak więc widać, dotacja nie zakłada, że korzystający z niej musi posiadać firmę.
 

Mit 3. Program „Mój prąd” kosztuje i nie zawsze zwraca pieniądze.

Kategoryczne nie. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie – „Usługa jest bezpłatna” – i pod warunkiem, że spełniamy wszystkie założenia programu oraz złożyliśmy komplet dokumentów, mamy gwarancję otrzymania dotacji w przewidzianym w regulaminie terminie. Tego typu mity są rozsiewane przez ludzi, którzy nigdy nie zakładali instalacji fotowoltaicznych, są do nich wrogo nastawieni bądź zrobili to nieprawidłowo, w wyniku czego nie otrzymali dofinansowania.
Nasza firma pomaga w spełnieniu wszelkich warunków, więc korzystając z naszych usług, mają Państwo pewność, że nie ominą żadnych kroków, aby odzyskać część swoich pieniędzy.

 

Mit 4. Składanie wniosku to żmudny proces.

Po raz ostatni w tym artykule zaprzeczamy mitowi. Złożenie wniosku o dofinansowanie wbrew pozorom nie jest takim trudnym zadaniem. Można to zrobić nawet przez internet, pod warunkiem że dysponujemy kompletem dokumentów i możemy wykonać ich kopie.

Poza tym, tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nasza firma pomaga w uzyskaniu dotacji, więc tym bardziej złożenie wszelkich zaświadczeń nie powinno stanowić przeszkody.

 

Z powyższych zdań formuje się jeden przekaz – to jest proste! I tak wygląda uzyskanie dotacji. Wbrew opiniom zrażonych wcale nie jest to niewykonalne, lecz naprawdę łatwe i skuteczne, dlatego nie ma co zwlekać, zwłaszcza jeśli właśnie ta kwestia spędzała Państwu sen z powiek i powstrzymywała przed zakupem instalacji fotowoltaicznej. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!

Więcej informacji na temat programu „Mój prąd” można znaleźć pod poniższym adresem:
https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-moj-prad


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zapisz się do NEWSLETTERA i nie przegap żadnej OKAZJI!Zapisz mnie
Newsletter
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
© 2023 Mariall. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl